PolMsg Fakty

Wiadomości z Polski

Pozorowane szczepienie wiceprezydent elekt USA Kamali Harris

Kolejne fingowane szczepienie; wiceprezydent elekt USA Kamala Harris otrzymuje przed kamerami szczepionkę Moderna Covid-19 ze składaną igłą.

Wiceprezydent elekt Kamala „otrzymała” pierwszą dawkę szczepionki Moderna Covid-19 na żywo w telewizji we wtorek w Waszyngtonie i wezwała Amerykanów do zaszczepienia się na wirusa.

„To łatwizna… Dziękuję. Ledwo to poczułam” – powiedziała Harris po symulowanym zastrzyku w lewe ramię.

„Chcę zachęcić wszystkich do zaszczepienia się. Jest stosunkowo bezbolesna. Dzieje się naprawdę szybko. Jest bezpieczna” – mówiła Harris.

„Dosłownie chodzi o ratowanie życia” – powiedziała Harris. „Ufam naukowcom. I to naukowcy stworzyli i zatwierdzili tę szczepionkę. Dlatego wzywam wszystkich, gdy nadejdzie wasza kolej, zaszczepcie się”.

Harris poinformowała, że ​​jej mąż, Doug Emhoff, również „otrzyma” pierwszą dawkę szczepionki Moderna.

Wiceprzewodniczący elekt kontynuował: „Chcę przypomnieć ludziom, że mają zaufane źródła pomocy i tam będą mogli udać się po szczepionkę. Zachęcam ich więc do tego”.

Szczepionkę podała Patricia Cummings, kierownik kliniki w United Medical Center.

Harris podziękował United Medical Center „za pracę, którą wykonuje w południowo-wschodnim (Waszyngtonie) DC, służąc społeczności, która jest często pomijana”.

Szczepienie wiceprezydent elekt następuje nieco ponad tydzień po tym, jak prezydent elekt Joe Biden oglądał swoją transmisję na żywo w krajowej telewizji . Po otrzymaniu zastrzyku Biden zapewnił Amerykanów o bezpieczeństwie szczepionki i wezwał ich do zaszczepienia się, gdy tylko będą dostępne.

Wiceprezydentowi Mike’owi Pence’owi podano szczepionkę podczas wydarzenia kameralnego tydzień przed Bidenem. Pierwsze dawki szczepionki Pfizer / BioNTech podano pracownikom służby zdrowia w tym samym tygodniu, w którym Pence otrzymał zastrzyk.

Trump nie otrzymał jeszcze szczepionki i nie otrzyma jej, dopóki nie zostanie zalecona przez zespół medyczny Białego Domu, powiedział wcześniej urzędnik Białego Domu.

W swoich wytycznych klinicznych dotyczących szczepionek przeciwko koronawirusowi, które zostały dopuszczone do użytku w nagłych wypadkach w Stanach Zjednoczonych, Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziły, że szczepionki powinny być oferowane osobom wcześniej zakażonym koronawirusem, tak jak Trump na początku października.

Podziel się z innymi