PolMsg Fakty

Wiadomości z Polski

Lionel Messi: Barcelona grozi pozwem przeciwko gazecie El Mundo w związku z ujawnionym przeciekiem kontraktu za 555 mln euro

Barcelona zaprzeczyła ujawnieniu szczegółów kontraktu Lionela Messiego, który podobno ma wartość do 555 mln euro (492 mln funtów) w ciągu czterech sezonów, i zagroziła, że ​​pozwie gazetę odpowiedzialną za jej publikację.

Hiszpańska gazeta El Mundo poinformowała, że ​​miała dostęp do dokumentu podpisanego przez Messiego z katalońskim klubem w 2017 roku, który zawierał stałe dochody i dodatki, które mogą sięgać prawie 138 mln euro (122 mln funtów) każdego sezonu, co według publikacji jest najdroższym kontraktem, jaki kiedykolwiek zapłacono do sportowca.

Barcelona, ​​która była kierowana przez radę nadzorczą od czasu rezygnacji prezydenta Josepa Marii Bartomeu w październiku w obliczu wniosku o wotum nieufności przed nowymi wyborami prezydenckimi 7 marca, powiedziała, że ​​popiera Messiego i podejmie działania przeciwko gazecie.

Klub poinformował;

W świetle informacji opublikowanych dzisiaj w gazecie El Mundo, w związku z zawodową umową podpisaną między FC Barcelona a graczem Lionelem Messim, klub żałuje swojej publikacji, biorąc pod uwagę, że jest to dokument prywatny podlegający zasadzie poufności między stronami.
FC Barcelona kategorycznie zaprzecza wszelkiej odpowiedzialności za publikację tego dokumentu i podejmie odpowiednie kroki prawne przeciwko gazecie El Mundo za wszelkie szkody, które mogą powstać w wyniku tej publikacji.
FC Barcelona wyraża absolutne poparcie dla Lionela Messiego, zwłaszcza w obliczu wszelkich prób zdyskredytowania jego wizerunku i zniszczenia jego relacji z podmiotem, w którym pracował, aby stać się najlepszym graczem na świecie i w historii piłki nożnej.

„Z ekonomicznego punktu widzenia sprzedałbym Messiego w letnim oknie” – powiedział Tusquets stacji radiowej RAC1. „Zarówno jeśli chodzi o to, ile oszczędzasz na wynagrodzeniach, jak i pieniądze, które zarabiasz, byłoby to pożądane. Ale to jest coś, na co personel trenerski musi się zgodzić i to nie jest moje miejsce.

„La Liga ustala obecnie limity wynagrodzeń i to by pomogło”.

Messi, najlepszy strzelec wszechczasów klubu, chciał skorzystać z klauzuli w swoim kontrakcie, która, jak powiedział, pozwala mu odejść za darmo.

Ale Argentyńczyk niechętnie zdecydował się zostać po tym, jak były prezydent Bartomeu nalegał, aby 33-latek musiał spełnić warunek zwolnienia w wysokości 700 mln euro, aby mógł odejść.

Barcelona może awansować na drugie miejsce w La Liga po niedzielnym zwycięstwie u siebie z Athletic Bilbao.

Podziel się z innymi