PolMsg Fakty

Wiadomości z Polski

Krewni bojowników Pułku Azowskiego w drodze do Turcji na spotkanie z prezydentem Erdoganem

Krewni bojowników Azowa wyjechali do Turcji, aby podziękować prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi za gotowość pomocy w ratowaniu obrońców Mariupola.

Nataliia Zarytska, żona bojownika z Pułku Azowskiego, poinformowała o tym w poście na Facebooku.

„My, krewni Obrońców Mariupola, którzy przebywają w Azovstal, pojechaliśmy do Stambułu, aby podziękować prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi za jego wsparcie w sprawie ratowania i ewakuacji naszych bliskich do Turcji” – powiedziała Zarytska.

Zauważyła również, że „krewni bojowników proszą Erdogana, aby połączył siły z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem i pomógł wspólnie wyzwolić naszych Bohaterów”.

Około 600 ciężko rannych ukraińskich żołnierzy ukrywa się w schronach zablokowanej huty Azowstal w Mariupolu. Teren huty jest pod ciągłym ostrzałem.

Ukraina angażuje szereg krajów, m.in. Izrael, Szwajcarię, Turcję i Finlandię, w proces negocjacji z Rosją w sprawie uwolnienia ukraińskich wojsk z Azowstalu.

Wicepremier Ukrainy Iryna Wierieszczuk poinformowała, że ​​specjalna akcja ewakuacyjna z Azowstalu rozpocznie się od ratowania ciężko rannych żołnierzy i będzie prowadzona w kilku etapach.

Wcześniej Ukraina zaproponowała Rosji wymianę ciężko rannych bojowników Azowstalu na pojmanych Rosjan.

Podziel się z innymi